Наші партнери та донори
У тісній співпраці з нашими українськими партнерами ми робимо внесок в успіх амбітного порядку денного українського уряду, спрямованого на розвиток місцевого самоврядування та регіональний розвиток. Через "U-LEAD з Європою" Європейський Союз та його країни-члени Німеччина, Польща, Данія та Словенія докладають зусиль заради поліпшення якості життя всіх громадян України.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (Міністерство відновлення) є основним політичним стейкхолдером у процесах децентралізації та регіонального розвитку. Саме тому МінВідновлення також є і головою Керівного комітету "U-LEAD з Європою". Через внески до Матриці спільних результатів співпраці МінВідновлення U-LEAD створює тяглі результати у наближенні української багаторівневої системи управління та регіонального розвитку до ідеалів Європейської Хартії Місцевого Самоврядування.

Міністерство цифрової трансформації
Міністерство цифрової трансформації

Успішна цифрова трансформація публічного адміністрування на всіх рівнях є пріоритетом для українського уряду. Щоби надати громадам сили сповна скористатися можливостями, які надає цифрова трансформація, ми працюємо пліч-о-пліч з Мінцифрою. Ми виявляємо та підтримуємо цифрових першопроходців на місцевому рівні, розробляємо навчальні програми та працюємо з проєктами цифрової трансформації у громадах. Ця спільна праця будується на довготривалому партнерстві між "U-LEAD з Європою" та Мінцифрою, що було спрямоване на створення 484 Центрів надання адміністративних послуг на рівні громад.

Європейський Союз
Європейський Союз

Європейський Союз є основним донором "U-LEAD з Європою" і одним з найбільш послідовних прихильників реформи місцевого самоврядування в Україні. Делегація ЄС в Україні є співголовою Керівного комітету "U-LEAD з Європою". Разом з іншими важливими інституціями ЄС, зокрема Групою Європейської Комісії (ЄК) з підтримки України, Делегація ЄС на постійній основі спрямовує нашу програму. Окрім того, досвід ЄС легко побачити в усіх сферах нашої роботи. Наприклад, у співпраці з Радою європейських муніципалітетів та регіонів українські громади отримують досвід із перших рук, через інтенсивну взаємодію з муніципалітетами з усієї Європи дізнаються про справді дієві інструменти для досягнення розвитку на місцях. Разом з Німеччиною та Данією ЄС профінансував пакети екстреної підтримки 333-м громадам у зв'язку з війною.

Німеччина
Німеччина

Німеччина підтримувала «U-LEAD з Європою» з 2016 року, демонструючи довгострокову відданість ідеї сильних і спроможних громад в Україні. Через розмаїття заходів з розвитку спроможностей – від освітніх турів до утворення міжмуніципальних партнерств та високоспеціалізованих порад у питаннях політик – наші українські партнери скористалися і навчилися з досвіду німецької багаторівневої системи управління і надійної основи у місцевому самоврядуванні. Окрім того, спеціальний посланник німецького уряду в Україні, професор Ґеорґ Мільбрадт надає важливу консультативну підтримку українському уряду щодо успішного втілення плану реформ. Завдяки німецьким коштам, "U-LEAD з Європою" мав змогу втілити в життя проєкт з надання екстреної допомоги 333-м постраждалим від війни українським громадам.

Польща
Польща

Уряд Польщі підтримує ініціативу «Цивільний захист в українських громадах» в рамках "U-LEAD з Європою". Цей комплекс заходів фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща та реалізується польським Фондом міжнародної солідарності й Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща. Дана ініціатива підтримую громади у створенні та навчанні добровільних пожежних бригад, кожна з яких складається з дванадцяти членів команди. Діяльність у межах проєкту включає, серед іншого, навчальні програми щодо планів безпеки територіальних громад, організацію навчання пожежних дружин Державною службою України з надзвичайних ситуацій, а також навчальні онлайн-візити до польських муніципалітетів. Ініціатива суттєво сприяє трансформації системи реагування на надзвичайні ситуації в сільських територіальних громадах.

Данія
Данія

З 2016 року участь Данії збагачує діяльність нашої програми досвідом данських муніципалітетів. У 2021 році Данія збільшила свій внесок у "U-LEAD з Європою", інвестуючи власні зусилля у цілу серію ініціатив, включно з налагодженням співпраці між муніципалітетом Гульборгсунн та дев'ятьма карпатськими громадами, заохочуючи таким чином передачу знань та надихаючи українські громади на дієве та ефективне урядування. З підтримкою Данії, "U-LEAD з Європою" ініціювала співпрацю з українськими дослідницькими центрами для просування високоякісних досліджень щодо української реформи місцевого самоврядування та політики регіонального розвитку. Данія також долучилася до фінансування 333-х пакетів екстреної допомоги, які "U-LEAD з Європою" передав українським громадам.

Словенія
Словенія

Досвід Словенії є наріжним каменем діяльності в межах програми "U-LEAD з Європою", коли йдеться про міжнародні муніципальні партнерства. Нині діють 12 динамічних партнерств між українськими та словенськими громадами. Партнери з різних регіонів обох країн узяли на себе зобов’язання щодо співпраці й обміну інформацією в різних сферах: поводження з відходами, розвиток бізнесу, збереження об’єктів культурної та природної спадщини, молодіжні обміни, промисловий розвиток. Цей досвід формує важливий елемент нашого загального підходу до міжнародних муніципальних партнерств, які ми називаємо «Мости довіри».

We build Ukraine
We build Ukraine

Ініціатива українського уряду «We build Ukraine» має на меті об’єднати всіх міжнародних партнерів, які долучені або планують доєднатися до відновлення України. У пріоритеті роботи – відновлення житла, енергетики, соціальної, транспортної та критичної інфраструктури, розмінування територій, підтримка приватного сектору. U-LEAD також бере активну участь у даній ініціативі.