Ще три громади Кіровоградської області розробили інвестиційні паспорти за підтримки U-LEAD

Дата: 16.01.2023

Автор: Оксана Стельмах

Фото: "Depositphotos"

Впродовж трьох місяців команди Добровеличківської, Новгородківської та Знам’янської громад Кіровоградщини працювали над розробкою інвестиційних паспортів спільно з експертами Програми «U-LEAD з Європою».

Аби створити робочий і корисний інструмент для економічного розвитку та відновлення представники органів місцевого самоврядування аналізували інформацію про власні ресурси, визначали фактори інвестиційної привабливості, вчилися перетворювати виклики у можливості та розробляти інвестиційні пропозиції.

Про це повідомив Олег Яременко, керівник регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області.

«Інвестиційний паспорт завжди був необхідний громаді для економічного розвитку. Під час війни питання відновлення територій і розвитку економіки громад набуває ще більшого значення. Можливо сьогодні чи вже завтра інвестор не прийде, але після нашої перемоги іноземні інвестиції будуть масово заходити в країну. І для громад, які мають ідеї та розуміння, куди можна вкладати кошти, це буде хороший шанс. Бо якщо ОМС не має ні паспорта, ні жодних перспективних планів, то інвестор вкладе кошти в іншу громаду, яка зможе йому запропонувати реальні проєкти і інвестиційні майданчики», - розповів Олег Яременко.

Він зазначив, що цінність документів, які громади розробили з експертами U-LEAD, в тому, що вони гнучкі і живі. По-перше, цей документ в електронному вигляді, його завжди можна відкоригувати, щось додати або змінити в залежності від потреб. По-друге, коли громади розробляли інвестиційні паспорти, вони фактично подивилися на свою територію «чужими» очима і побачили нові ідеї для розвитку.

«Не кожна громада в нашому регіоні має стратегію розвитку. Зазвичай, органи місцевого самоврядування розробляли програму соціально-економічного розвитку. Але цей документ не передбачає детального аналізу наявних ресурсів, вивчення раціонального та економічно обґрунтованого використання тих чи інших споруд, об’єктів. Тим більше, не розглядає їх як пропозиції для бізнесу. Розробляючи інвестиційні паспорти, громади виявляли несподівані факти - «знаходились» об’єкти, у яких немає власника. Інколи громада думала, що об’єкт приватний, а насправді це вже було комунальне майно. Були  випадки, коли місцеві підприємці з власної ініціативи просили включити їхні об’єкти до документу (оренда/продаж)», - розповів пан Яременко.

За словами експертів, які допомагали громадам у розробці паспортів, виконана робота – це хороший крок для подальшого розвитку і старту. Громади Кіровоградської області впродовж десяти місяців війни допомогли і прихистили сотні тисяч українців, які рятувалися від війни. Дехто повернувся додому, а є ті, кому повертатися немає куди. На думку експертів U-LEAD, ці люди можуть стати потенціалом громад, а також «магнітом» для розміщення в тому чи іншому населеному пункті релокованих підприємств. На думку експертів, принцип «свій до свого по своє» може спрацювати під час переїзду бізнесу, який може створити робочі місця для своїх земляків.

«Можливо громада, подивившись на свої ресурси і можливості, буде орієнтуватися не тільки на іноземні інвестиції, а й робитиме спробу шукати/стимулювати внутрішніх інвесторів/підприємців», - зазначили експерти.

За словами Сергія Бойченко, представника Добровеличківської громади, участь в цьому проєкті допомогла створити документ, який допоможе презентувати інвестиційний потенціал громади на міжнародному рівні, залучати інвестиції і розвивати територію.

В свою чергу для команди Знам’янської громади робота над інвестиційним паспортом змінила ставлення до наявних ресурсів. Про це розповів Ігор Учанєв, начальник відділу інфраструктури та інвестиційного розвитку Знам’янської міської ради.

«В процесі роботи експерти U-LEAD звертали нашу увагу на ті особливості громади, про які ми думали, що в них немає нічого цікавого. Наприклад, у нас є покинуті об’єкти і експерти пояснили цінність таких ділянок для інвесторів. Тому ми багато чого для себе довідалися і навчилися», - зазначив він.

Для представників команди Новгородківської громади важливим кроком під час роботи стало налагодження комунікацій з місцевими підприємцями та їхня активна участь в цьому процесі. В результаті однією з бізнес-ідей інвестиційного паспорту стало створення підприємства з виробництва мінеральної води.

03.05.2023
У Батівській громаді планують створювати логістичні хаби
U-LEAD допомагає розробляти інвестиційний паспорт громаді з унікальним розташуванням і транспортними вузлами стратегічного значення.
#новини
#інвестиційний паспорт
#планування
Перейти
01.03.2023
Громада з Миколаївської області презентувала інвестиційні пропозиції європейським партнерам
Делегація Коблівської громади взяла участь в міжнародному форумі ReBuild Ukraine 2023 у Варшаві. Голова громади Володимир Панич разом з колегами презентували потенційним міжнародним партнерам інвестиційний потенціал, розповіли про необхідність відновлення та розбудови постраждалих територій.
#інвестиції
#інвестиційний паспорт
#новини
Перейти
10.02.2023
У Добровеличківській громаді шукають інвесторів для розробки літієвих родовищ
Тут дослідили важливі для залучення інвестицій фактори: комунікацію, логістику і кадровий потенціал, проаналізували перспективні напрями розвитку економіки. Все це об'єднали в інвестиційний паспорт, який розробили разом із експертами U-LEAD.
#інвестиції
#інвестиційний паспорт
#новини
Перейти
06.02.2023
Громада Запорізької області планує створити пансіонат для літніх людей та готельно-ресторанний комплекс одразу після Перемоги
Для розвитку економіки ставку роблять на туристично-рекреаційний потенціал та залучення інвестицій. Пропозиції для бізнесу та огляд ресурсів об’єднали в інвестиційному паспорті громади.
#інвестиційний паспорт
#новини
#планування
Перейти
29.12.2022
Козельщинська громада розробила інвестиційний паспорт за підтримки U-LEAD
Факторами інвестиційної привабливості громада називає свою геолокацію, природні ресурси, наявність інвестиційних об’єктів готових до використання, серед яких – земельні ділянки промислового та сільськогосподарського призначення, вільні приміщення тощо.
#громада
#інвестиційний паспорт
Перейти
Показати
#COVID-19 #автономія #адміністративно-територіальний поділ #Азовське море #аналітика #анонс #анонси #безпека #безпека руху #бізнес #бізнес #благоустрій #боротьба з корупцією #бренд #бухгалтерія #велоінфраструктура #відбудова #відбудова #війна #війна #внутрішньо переміщені особи #внутрішньо переміщені особи #водопостачання #волонтери #волонтерство #воркшопи #ВПО #Ґендер #гендерні аспекти #гендерні аспекти #грант #громада #громадський діалог #громадський простір #дайджест #дані #Данія #державне замовлення #державні фінанси #децентралізація #децентралізація #Дія #добровільні пожежні бригади #документообіг #Донецька область #дослідження #дослідження #еко-туризм #екологія #економіка #екстрена допомога #екстрена допомога #енергетична безпека #енергоефективність #житловий фонд #жіноче лідерство #Закарпаття #законодавство #законодавство #заощадження #Запорізька область #земельна реформа #зміни до Конституції #інвестиції #інвестиції #інвестиційний паспорт #інвестори #інтерв'ю #Іспанія #Італія #кадрова політика #Керівний комітет #коментар #комунальне майно #комунальні послуги #комунальні служби #комунікація #кризові ситуації #кроки #кроки для спеціалістів #Кроки для старост #культура #Лист для керівників #Магдебурзьке право #міжмуніципальна співпраця #міжнародна допомога #міжнародна співпраця #Міжнародне експертне обговорення #Міністерство цифрової трансформації #місцевий бюджет #місцеві бюджети #місцеві бюджети #місцеві вибори #мобільність #мобільність #Мости довіри #навчальні програми #навчальні програми #німеччина #новини #оголошення #омс #омс #онлайн-візит #опалення #опалення #опалювальний сезон #організаційна структура #оренда землі #освіта #освіта #охорона здоров'я #охорона здоров’я #партнерство #ПДФО #питання #підприємництво #планування #побутові відходи #податки #події #поради #правила дорожнього руху #ПРАВОВИЙ КУТОЧОК #правові питання #продовольча безпека #проєктний менеджмент #просторове планування #просторове планування #професійна технічна освіта #публічна інформація #публічна політика #пункти незламності #реверсна дотація #результати #Республіка Словенія #реформа місцевого самоврядування #реформа місцевого самоврядування #розвиток спроможності #секторальні реформи #соціальні медіа #соціальні послуги #соціальні послуги #соціологічне дослідження #стала мобільність #старости #статистика #стратегія розвитку #транспорт #Трембіта #трудові відносини і організація праці #туризм #укриття #управління побутовими відходами #управління фінансами #фінанси #фінансування #Франція #харчування #Херсонська область #цифрова трансформація #цифровізація #цифровізація #ЦНАП #ЦНАП #шелтер #школи #школи