Стартувала нова навчальна програма від U-LEAD «Кроки для спеціалістів: Управління проєктним циклом-2023». Під час першого семінару учасникам програми розповіли про основні навчальні заходи, принципи роботи та очікувані результати.
Насамперед, навчальна програма має підсилити інституційну стійкість громад в залученні зовнішніх ресурсів через навчання проєктних команд. Адже учасниками програми стали команди, що складаються з представників органів місцевого самоврядування, комунальних інституцій та громадських організацій. А залучення додаткових ресурсів на проєктній основі набуває важливого значення в умовах військової агресії проти України та обмеженого бюджетного фінансування в громадах, а також враховуючи повоєнні перспективи відбудови.
Експерти U-LEAD розділили навчальну програму на 9 основних кроків, поєднавши у них теорію, практику, а також опрацювання власної проєктної ідеї самостійно та консультуючись з експертами.
9 кроків для спеціалістів проєктних команд з управління проєктним циклом:
Крок 1. Визначаємо загальні підходи.
Визначаємо сутність проєктного підходу, вивчаємо можливості інтеграції проєкту та джерела підтримки проєктів у громадах, особливості діяльності донорських організацій.
Крок 2. З чого розпочинати проєкт?
Опрацьовуємо навички аналізу проблемного середовища, визначаємо потреби та можливості громади, оточення проєкту та виокремлюємо цільову групу проєкту.
Крок 3. Як вибудувати логіку проєктного підходу?
Вивчаємо логіко-структурний підхід до управління проєктами, принципи формування команди проєкту та управління нею, засвоюємо підходи до моніторингу та оцінки в проєктій діяльності.
Крок 4. Як побудувати структуру проєкту?
Пояснюємо, як перетворювати аналіз проблематики майбутнього проєкту у систему цілей, завдань, результатів та заходів, опрацьовуємо навички формування архітектури проєкту за логіко-структурним принципом.
Крок 5. Що таке ресурси та бюджет проєкту?
Вивчаємо поняття ризиків та припущень в проєкті, навчаємось управлінню ризиками та плануванню ресурсів і витрат, вивчаємо складові бюджету проєкту.
Крок 6. Як спланувати ресурси та комунікацію в проєкті?
Розкриваємо специфіку планування ресурсів (в т.ч. комунікаційних), а також принципів фінансування проєкту, опрацьовуємо навички складання бюджету та планування інформаційно-комунікаційного супроводу проєкту.
Крок 7. Як впровадити та забезпечити сталість проєкту?
Вивчаємо основи управління змінами в проєкті, розбираємо етап закриття проєкту та забезпечення його сталості, деталізуємо звітування за проєктом.
Крок 8. Як уникати помилок в реалізації проєкту?
Розглядаємо ключові помилки, яких припускаються органи місцевого самоврядування при реалізації проєктів, визначаємо їх причини та наслідки, опрацьовуємо способи їх уникнення.
Крок 9. Як презентувати проєкту ідею?
Знайомимось із базовими принципами та підходами до презентації та самопрезентації, опрацьовуєму навички пітчингу.
Навчальна програма «Кроки для спеціалістів: Управління проєктним циклом-2023» створить основу для можливостей проєктних команд громад щодо продуктивного співробітництва з міжнародними фінансовими та донорськими організаціями. За результатами навчання за умови успішного проходження підсумкового тестування учасники програми отримають сертифікати.