Правовий куточок. Липень 2024
Правовий куточок. Липень 2024

Дата: 31.07.2024

Автор: Володимир Божко, Василь Поліщук

Фото: "Depositphotos"

Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Дана версія актуальна станом на 31.07.2024 р.

Ви читаєте Правовий Куточок за липень 2024 року. Можливо, Ви шукаєте оновлення законодавства за червень. Якщо так — проходьте за цим посиланням.

 

16 липня Верховна Рада України прийняла постанову № 3851-IX «Про деякі питання здійснення парламентського контролю з питань отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час дії воєнного стану». Цією постановою парламент затвердив звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги та завершив роботу Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України.

 

30 липня Кабінет Міністрів України (далі – КМУ) прийняв постанову № 864 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2028 року». Метою Програми є створення сприятливих умов та налагодження міжгалузевої взаємодії на загальнодержавному та регіональному рівні для реалізації державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності шляхом національно-патріотичного, військово-патріотичного виховання, громадянської освіти населення України, популяризації суспільно-державних цінностей України та формування на їх основі української національної та громадянської ідентичності.

 

30 липня КМУ прийняв постанову №861 «Деякі питання забезпечення деревиною паливною населення територій, на яких ведуться (велися) бойові дії». Відповідно до цієї постанови:

  • на період дії правового режиму воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення або скасування забезпечення деревиною паливною населення територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, здійснюється безоплатно шляхом самостійного збору населенням деревини паливної для побутових потреб домогосподарств;
  • об’єктами для самостійного збору деревини паливної для побутових потреб домогосподарств є порубкові рештки на лісових ділянках усіх видів рубок. Збір порубкових решток здійснюється без відокремлення стовбура дерева від пня та використання бензо- та електромоторних пил;
  • рада оборони відповідної області приймає рішення підтримати або не підтримати здійснення заходів із самостійного збору деревини паливної для побутових потреб домогосподарств в межах області, зокрема, визначає перелік лісових ділянок, в межах яких здійснюватиметься збір порубкових решток, дні та години, у які здійснюватиметься збір порубкових решток;
  • органи місцевого самоврядування забезпечують інформування цивільного населення про рішення ради оборони відповідної області про здійснення заходів із самостійного збору деревини паливної для побутових потреб домогосподарств в межах області через медіа або шляхом розміщення оголошення у місцях масового перебування людей, а також на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування із зазначенням контактних даних уповноважених представників постійних лісокористувачів та/або власників лісів.

 

25 липня КМУ прийняв постанову № 858 «Про внесення змін до Порядку визначення територій відновлення». То ж тепер до територій відновлення належать територіальні громади, які відповідають хоча б одному з наступних критеріїв:

– на території територіальної громади велися бойові дії;

– територія територіальної громади або її частина була тимчасово окупована;

– на території територіальної громади наявні руйнування об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, об’єктів житлового фонду внаслідок ведення бойових дій та/або обстрілів;

– на території територіальної громади відбувається різке зниження рівня соціально-економічного розвитку та значне переміщення населення до інших регіонів та/або іноземних держав з такими показниками:

  • кількість осіб, що вибули з територіальної громади та зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи, становить понад 10 відсотків загальної чисельності її населення станом на 1 січня 2022 р.;
  • зменшення обсягу надходжень від сплати податків та зборів до загального фонду місцевого бюджету за попередній рік порівняно з 2021 роком становить не менш як 30 %.

 

25 липня КМУ прийняв постанову № 851 «Про затвердження Державного стандарту профільної середньої освіти». Відповідно до цієї постанови:

– затверджено «Державний стандарт профільної середньої освіти»;

– Державний стандарт профільної середньої освіти застосовується з 1 вересня 2027 р. для здобувачів освіти, які навчаються за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти.

 

23 липня КМУ прийняв постанову №848 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу земель і ґрунтів». Затверджений Порядок визначає механізм проведення моніторингу земель і ґрунтів з метою своєчасного виявлення зміни стану земель, забруднення і властивостей ґрунтів, оцінки здійснення заходів з охорони земель, збереження та відтворення родючості ґрунтів, попередження впливу негативних процесів і ліквідації наслідків такого впливу.

 

23 липня КМУ прийняв постанову №841 «Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні». Відповідно до цієї постанови, 2024/25 навчальний рік у закладах загальної середньої освіти має розпочатися з 2 вересня 2024 р. й повинен тривати до 30 червня 2025 року. Ця постанова має застосовуватися під час воєнного стану.

 

18 липня КМУ прийняв постанову № 835 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань надання житлових субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг». Цією постановою внесені зміни до наступних актів Уряду:

– «Положення про порядок призначення житлових субсидій», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»;

– «Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі»;

– «Порядку реалізації експериментального проекту щодо удосконалення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2023 р. № 601 «Про реалізацію експериментального проекту щодо удосконалення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»;

– «Порядку реалізації експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 р. № 1395 «Про реалізацію експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу».

 

12 липня КМУ прийняв постанову № 821 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 р. № 391 і від 25 серпня 2023 р. № 928». Цією постановою внесені зміни до наступних актів Уряду:

– постанови від 25 квітня 2023 р. № 391 «Деякі питання оплати праці працівників державних органів та органів місцевого самоврядування під час воєнного стану»;

– постанови від 25 серпня 2023 р. № 928 «Деякі питання оплати праці працівників підприємств, установ, закладів та організацій під час воєнного стану».

 

12 липня КМУ прийняв постанову №813 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил на придбання житла». То ж відповідно до внесених змін:

– об’єкт пільгового довгострокового державного кредитування - квартира у багатоквартирному житловому будинку або одноквартирний житловий будинок за умови, що такий багатоквартирний або одноквартирний житловий будинок прийнято в експлуатацію не більш як 50 років тому чи реконструйовано не більш як 35 років тому;

– пільговий довгостроковий державний кредит надається на строк до 30 років, але не більш як до досягнення позичальником на дату повного виконання зобов’язань за кредитним договором віку 65 років (включно);

– гранична сума кредиту не може перевищувати суму, отриману шляхом множення нормативної площі житла на граничну вартість 1 м2. Вартість об’єкта кредитування, що перевищує граничну суму кредиту, сплачується позичальником за власний рахунок;

– кандидат не пізніше ніж в день укладення кредитного договору вносить на свій рахунок, відкритий в банку-агенті, кошти в розмірі не менше 6 % від вартості житла та кошти за площу та вартість житла, що перевищує нормативну, в разі її наявності.

 

12 липня КМУ прийняв постанову № 812 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 р. № 830 і від 31 жовтня 2023 р. № 1144». Цією постановою внесені зміни до наступних актів Уряду:

– постанови від 5 липня 2004 р. № 830 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна»;

– постанови від 31 жовтня 2023 р. № 1144 «Про внесення змін до Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна».

 

9 липня КМУ прийняв постанову № 807 «Про внесення змін до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період». То ж відповідно до внесених змін повістки військовозобов’язаним формуватиметься за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів або бланк повістки заповнюватиметься представником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу.

Керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу накладатиме на повістку кваліфікований електронний підпис або особисто підписуватиме повістку та скріплятиме її гербовою печаткою.

У разі формування повістки за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу накладатиме на повістку кваліфікований електронний підпис у день її формування.

Реєстраційний номер повістки фіксуватиметься в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Повістки, сформовані за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, після накладення керівником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу кваліфікованого електронного підпису можуть:

– централізовано друкуватися разом з описом вкладення і надсилатися військовозобов’язаним та резервістам засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення;

– вручатися військовозобов’язаним та резервістам під час оповіщення.

Принагідно нагадуємо, що оповіщення – це доведення сигналів і повідомлень до органів військового управління, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та населення про оголошення мобілізації, виклик громадян до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також вручення (надсилання) повісток громадянам.

Відповідно до статей 18, 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, а також підприємства, установи і організації здійснюють під час мобілізації в установленому порядку своєчасне оповіщення та забезпечують прибуття громадян, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації у порядку, визначеному частинами третьою - п’ятою статті 22 цього Закону.

 

5 липня КМУ прийняв постанову № 796 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2024 році». Відповідно до цієї постанови:

– затверджено у новій редакції «Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа»»;

– затверджено розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за напрямами у 2024 році у межах бюджетної програми 2211230.

 

5 липня КМУ прийняв постанову № 795 «Про реалізацію першого етапу експериментального проекту щодо запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів». Відповідно до цієї постанови:

– започатковано реалізацію дворічного експериментального проекту щодо запровадження першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів;

– розширено перелік електронних публічних послуг, що надаються в автоматичному режимі;

– затверджено «Порядок реалізації експериментального проекту щодо запровадження першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів».

У межах реалізації експериментального проекту засобами Електронної системи, Єдиного державного вебпорталу електронних послуг здійснюватиметься надання в електронній формі наступних адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування:

– видача ліцензії на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, зупинення та відновлення дії ліцензії повністю, анулювання ліцензії повністю;

– видача ліцензії на провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770;

– видача ліцензії на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, зупинення та відновлення дії ліцензії повністю, анулювання ліцензії повністю;

– реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (первинна, оновлена).

Засобами Електронної системи, Єдиного державного вебпорталу електронних послуг здійснюватиметься:

– подання скарги на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення ним вимог законодавства у сфері ліцензування;

– подання заяви про відкликання скарги на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення ним вимог законодавства у сфері ліцензування.

 

5 липня КМУ прийняв постанову № 785 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Відповідно до цієї постанови внесені зміни до наступних актів Уряду:

– «Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1141. То ж тепер до спеціального розділу Державного реєстру прав у зв’язку із взяттям на облік безхазяйного нерухомого майна вносяться відомості про орган місцевого самоврядування, за заявою якого майно взято на облік як безхазяйне, та про об’єкт речових прав;

– «Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127. То ж тепер державний реєстратор за умови відсутності підстав для неприйняття заяви за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав формує та реєструє її в базі даних заяв окремо щодо кожного майна, крім випадків, передбачених законом;

– «Порядку присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7 липня 2021 р. № 690.

 

5 липня КМУ прийняв постанову № 784 «Про внесення змін до Порядку надання фінансової державної підтримки фізичним особам, які встановлюють у власних домогосподарствах генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії». То ж відповідно до внесених змін:

– компенсація відсотків надаватиметься одній фізичній особі за одним кредитним договором на придбання та встановлення гібридної системи електропостачання у власному приватному домогосподарстві з об’єктом нерухомості, загальна площа якого не може перевищувати 250 м2, та одним особовим рахунком побутового споживача електричної енергії;

– з дати отримання кредиту фізична особа протягом 90 календарних днів подаватиме уповноваженому банку копії документів, що підтверджують придбання та введення в експлуатацію гібридної системи електропостачання, а також засобами електронного зв’язку надсилатиме йому фотографію встановленої гібридної системи електропостачання з відміткою геолокації;

– для забезпечення моніторингу цільового використання придбаної та встановленої гібридної системи електропостачання фізична особа один раз на півроку надсилатиме до уповноваженого банку фотографію встановленої гібридної системи електропостачання з відміткою геолокації та дані про обсяги споживання електричної енергії за особовим рахунком.

 

5 липня КМУ прийняв постанову № 782 «Про внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». Цією постановою запроваджено низку новацій щодо здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг на період дії правового режиму воєнного стану.

 

5 липня КМУ прийняв постанову № 781 «Деякі питання надання послуг з медичного обслуговування населення за плату від юридичних і фізичних осіб». Відповідно до цієї постанови:

– затверджено перелік випадків, за яких заклади охорони здоров’я комунальної форми власності можуть надавати послуги з медичного обслуговування населення за плату від фізичних та юридичних осіб;

– заклади охорони здоров’я, що діють в організаційно-правовій формі комунальної установи, можуть провадити додаткову (господарську) діяльність, передбачену їх статутами, і самостійно встановлювати плату за неї;

– у комунальних закладах охорони здоров’я:

  • перелік послуг з медичного обслуговування населення, що можуть надаватися за плату від юридичних і фізичних осіб, їх вартість оприлюднюються на веб-сайті закладу охорони здоров’я та розміщуються на інформаційних стендах всередині закладу охорони здоров’я;
  • перелік послуг з медичного обслуговування населення, що надаються закладом охорони здоров’я для пацієнтів безоплатно, за рахунок коштів державного або місцевого бюджету, зокрема в межах програми державних гарантій медичного обслуговування населення, оприлюднюється на веб-сайті закладу охорони здоров’я та розміщується на інформаційних стендах всередині закладу охорони здоров’я;
  • надання послуг з медичного обслуговування населення за плату від юридичних і фізичних осіб оформлюється відповідними підтвердними документами, вноситься до електронної системи охорони здоров’я із зазначенням джерела оплати, а розрахунок здійснюється виключно в безготівковій формі.

Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2025 року.

 

5 липня КМУ прийняв постанову № 779 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2024 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Помічником ветерана є фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, який забезпечує надання їм послуг з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних, соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг, надання допомоги у пошуку найбільш оптимальних інструментів їх задоволення.

Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства. Субвенція спрямовується на:

– забезпечення оплати праці з нарахуваннями фахівця із супроводу, який провадить свою діяльність відповідно до порядку, затвердженого в установленому порядку;

– здійснення окремих заходів з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, у порядку, затвердженому в установленому порядку.

Умовами надання субвенції є:

– наявність підготовлених фахівців із супроводу з урахуванням відомостей з Єдиного державного реєстру ветеранів війни про кількість ветеранів війни в областях, м. Києві та відповідно до вимог і критеріїв, визначених Міністерством у справах ветеранів України;

– рішення про введення у діючі комунальні установи посад фахівця із супроводу із розрахунку надання послуг одним фахівцем із супроводу 100 ветеранам війни;

– затверджений в установленому порядку штатний розпис комунальної установи із введенням посад фахівця із супроводу;

– визначення розміру оплати праці фахівця із супроводу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери»;

– належне облаштування робочого місця для фахівця із супроводу у діючих комунальних установах та передбачення коштів на цю мету в кошторисах установ.

 

2 липня КМУ прийняв постанову № 774 «Деякі питання розподілу у 2024 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей». Цією постановою Уряду:

– здійснено розподіл майже 400 млн. грн. між обласними бюджетами всіх областей України та міста Києва;

– внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей».

 

2 липня КМУ прийняв постанову № 773 «Деякі питання розподілу у 2024 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей». Цією постановою Уряду:

– здійснено розподіл майже 3 млрд. грн. між обласними бюджетами всіх областей України та міста Києва;

– внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей».

 

2 липня КМУ прийняв постанову № 772 «Деякі питання розподілу у 2024 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Цією постановою Уряду:

– здійснено розподіл понад 2,3 млрд. грн. між обласними бюджетами всіх областей України та міста Києва;

– внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

 

2 липня КМУ прийняв постанову №767 «Про внесення змін до Порядку подання заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, що завдані агресією Російської Федерації проти України, до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг». Відповідно до цього розпорядження розподілені понад 285 млн. грн. між бюджетами окремих територіальних громад Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей.

 

25 липня КМУ видав розпорядження № 685-р «Про затвердження розподілу обсягу додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації, за II квартал 2024 року».

 

18 липня КМУ видав розпорядження № 661-р «Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту, у 2024 році». Цим розпорядження розподілені майже 206 млн. грн. між бюджетами окремих громад Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської та Сумської областей.

 

12 липня КМУ видав розпорядження № 650-р «Про розподіл у 2024 році обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоров’я». Відповідно до цього розпорядження розподілені майже 940 млн. грн. між бюджетами окремих громад Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Тернопільської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської, Хмельницької та Чернігівської областей.

 

5 липня КМУ видав розпорядження № 632-р «Про затвердження плану заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі на 2024 рік». Відповідно до затвердженого Плану заходів органи місцевого самоврядування (за їх згодою) відповідальні за виконання різноманітних заходів задля досягнення окреслених у плані стратегічних цілей.

 

2 липня КМУ видав розпорядження № 612-р «Про розподіл у 2024 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоров’я». Цим розпорядженням розподілені майже 59 млн. грн. між бюджетами Кам’янської та Золочівської  міських територіальних громад, а також обласним бюджетом Рівненської області.

31.08.2024
Правовий куточок. Серпень 2024
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Дана версія актуальна станом на 31.08.2024 р.
#правовий куточок
#законодавство
Перейти
05.09.2024
Як взяти на облік безхазяйне майно?
Експертки U-LEAD Ірина Дрозд та Тетяна Ларікова пояснюють, що таке безхазяйна річ, та що робити органам місцевого самоврядування, коли вони виявили та ідентифікували безхазяйне майно.
#законодавство
#поради
Перейти
03.09.2024
Розподіл витрат на загальновиробничі та адміністративні
Як розподіляти витрати для підприємства? На це питання розгорнуто відповідають експертки програми «U-LEAD з Європою» Ірина Дрозд та Тетяна Ларікова.
#поради
#законодавство
#фінанси
Перейти
29.08.2024
Громади працюють над застосуванням стратегічної екологічної оцінки для програмних документів
Стратегічна екологічна оцінка документів — це інструмент реалізації екологічної політики. Громади спільно із експертами U-LEAD ознайомилися із законодавчим підґрунтям тематики та розглядали питання, що виникають під час проведення процедури СЕО.
#законодавство
#поради
#екологія
Перейти
22.08.2024
Матеріальна допомога працівникам ОМС
Відпустки та літній відпочинок зазвичай пов’язаний із виплатою матеріальної допомоги. На питання «Як оподаткувати таку виплату?» відповідають експертки програми «U-LEAD з Європою» Ірина Дрозд та Тетяна Ларікова.
#поради
#законодавство
#омс
#фінанси
Перейти
22.08.2024
Врахувати інтереси дитини — завдання органів місцевого самоврядування
Експертки «U-LEAD з Європою» провели інформаційну сесію «Розвиток альтернативних форм сімейного виховання в територіальних громадах», на якій ознайомили учасників із повноваженнями ОМС у реформуванні системи інституційного догляду дітей та іншим.
#омс
#діти
#законодавство
#поради
Перейти
21.08.2024
Набули чинності зміни до закону «Про місцеве самоврядування в Україні»
Державна мова на пленарних засіданнях рад і засіданнях депутатських комісій, їх відеофіксація, зберігання та оприлюднення відеозапису, а також регулярне оновлення інформації у формі відкритих даних щодо об’єктів права власності громад. Для роз’яснення ключових норм Закону U-LEAD провела серію відкритих інформаційних заходів.
#законодавство
#поради
#новини
Перейти
09.08.2024
Як оформити відповідальність за цінності у період відпустки відповідальної особи?
Триває пора відпусток, і експертки U-LEAD Ірина Дрозд та Тетяна Ларікова радять, як організувати приймання і видачу матеріальних цінностей установи у разі відпустки матеріально відповідальної особи.
#законодавство
#поради
#омс
Перейти
02.08.2024
Облік зелених насаджень після первісного визнання в бюджетних установах
Експертки програми «U-LEAD з Європою» Ірина Дрозд та Тетяна Ларікова продовжують надавати відповіді на нагальні запитання представників бухгалтерських служб бюджетних установ громад, зокрема в частині подальшого обліку зелених насаджень, після їх первісного визнання.
#законодавство
#поради
#омс
Перейти
30.06.2024
Правовий куточок. Червень 2024
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Дана версія актуальна станом на 30.06.2024 р.
#правовий куточок
#законодавство
Перейти
05.07.2024
Як громадам запобігти конфлікту інтересів?
Під час виконання працівниками органів місцевого самоврядування своїх повноважень може бути присутнім конфлікт інтересів. Найчастіше він виникає через нестачу знань законодавства щодо політики доброчесності. Програма U-LEAD організувала захід з метою роз’яснень законодавства та його практичного застосування.
#законодавство
#омс
#боротьба з корупцією
#поради
Перейти
01.07.2024
U-LEAD та управління інспекційної діяльності в Запорізькій області розповіли про безпеку та гігієну праці
Представники громад дізналися про основні аспекти реалізації державної політики у сфері трудових відносин в режимі воєнного стану: трудове законодавство, гігієну праці та психосоціальну допомогу на робочому місці.
#трудові відносини і організація праці
#законодавство
#поради
#охорона здоров’я
Перейти
01.07.2024
Безбар’єрне середовище в громаді: від комунікації до універсального дизайну просторів та послуг
На платформі U-LEARN стартувала програма підтримки «Створення інституції з безбар’єрності в територіальній громаді». Під час першого семінару експерти U-LEAD розповіли про базові принципи і нормативно-правове регулювання створення безбар’єрного середовища в Україні.
#навчальні програми
#поради
#законодавство
Перейти
27.06.2024
Первісне визнання зелених насаджень в бюджетних установах
Консультації експерток Програми «U-LEAD з Європою» Ірини Дрозд та Тетяни Ларікової тривають. На цей раз ми отримали від них ряд рекомендацій бюджетним установам щодо первісного визнання зелених насаджень.
#законодавство
#поради
#омс
Перейти
26.06.2024
На Донеччині розібралися, як впроваджувати військовий облік
Експерти U-LEAD продовжують роз’яснювати повноваження органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану. Разом з громадами Донеччини вони розібрали особливості впровадження систему військового обліку, строки внесення працівників у списки та відповідальних за це осіб.
#війна
#омс
#поради
#законодавство
Перейти
25.06.2024
Особливості обліку та оцінки запасів
Експертки U-LEAD Ірина Дрозд та Тетяна Ларікова і далі надають консультаційну підтримку. Цього разу вони відповіли на ряд питань щодо бухгалтерського обліку та оцінки запасів в бюджетних установах.
#поради
#законодавство
#фінанси
Перейти
19.06.2024
У Кушугумській громаді добровільну пожежну команду створили за 23 години
Організація місцевих пожежно-рятувальних підрозділів є завданням місцевого самоврядування. U-LEAD познайомив представників ОМС з теорією і практикою заснування місцевої пожежної охорони.
#добровільні пожежні бригади
#законодавство
#поради
Перейти
19.06.2024
Мобілізація і військовий облік: експерти U-LEAD роз’яснили ОМС їхні повноваження та відповідальність
Оборонна і мобілізаційна робота, а також військовий облік громадян належать до компетенції державних органів та місцевого самоврядування. У зв’язку зі змінами до законодавства та продовженням в Україні особливого періоду роль ОМС в цих процесах стає дедалі вагомішою.
#війна
#законодавство
#омс
#поради
Перейти
18.06.2024
Експерти U-LEAD ознайомили представників ОМС із напрямами підтримки в рамках програми IPARD-III
Ця програма дає можливість країнам-кандидатам на вступ до ЄС підготуватися до впровадження Спільної аграрної політики. Підтримка стосується розвитку сільських територій та сталого сільськогосподарського сектору.
#стратегія розвитку
#законодавство
#омс
#поради
Перейти
17.06.2024
Петрівська громада змінила підхід до роботи з майном відумерлої спадщини
У Програмі підтримки від U-LEAD її спеціалісти напрацювали пакети документів та покрокові алгоритми з виявлення, обліку та набуття у комунальну власність громади майна відумерлої спадщини.
#житловий фонд
#омс
#навчальні програми
#законодавство
Перейти
12.06.2024
Клуб 2.0 чи творчий простір: створення у громаді Центру культурних послуг
Реформа сфери культури — одна з найменш помітних під час війни. Її ключовий етап триває прямо зараз: реформування базової мережі закладів культури на рівні громад і утворення центрів культурних послуг. Експерти U-LEAD і представники Міністерства культури та інформаційної політики роз’яснюють, з якими труднощами стикаються громади та як їх подолати.
#омс
#законодавство
#поради
#культура
Перейти
07.06.2024
Громади можуть створювати установи з надання безоплатної первинної правничої допомоги
Органи місцевого самоврядування надають своїм мешканцям широкий спектр адміністративних, соціальних та інших послуг. Безоплатна первинна правнича допомога також належить до їхніх повноважень.
#законодавство
#поради
#омс
Перейти
07.06.2024
Рекомендації установам громад: особливості обліку основних засобів
Експертки U-LEAD Ірина Дрозд та Тетяна Ларікова продовжують надавати консультаційну підтримку. Цього разу обговорення стосується залишкової вартості основних засобів, строків корисного використання та обліку земельних ділянок.
#поради
#законодавство
#фінанси
Перейти
06.06.2024
Як організувати бухгалтерський облік у бюджетних установах громад?
Експертки U-LEAD розкривають, в яких випадках потрібно створювати централізовану бухгалтерію, яким чином її краще організувати, та роз'яснюють обов'язки розпорядників бюджетних коштів.
#поради
#законодавство
#фінанси
Перейти
31.05.2024
Правовий куточок. Травень 2024
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Дана версія актуальна станом на 31.05.2024 р.
#правовий куточок
#законодавство
Перейти
05.06.2024
Податок на гостинність: хто, де та як має контролювати туристичний збір
За словами представників громад туристичний збір наразі не став розвитковим податком. Експерти U-LEAD провели обговорення, щоб з’ясувати, за яких умов індустрія туризму буде приносити дохід, а потенціал громад розкриється в повній мірі.
#туризм
#законодавство
#поради
Перейти
29.05.2024
Як громадам забезпечити стійкість критичної інфраструктури?
Експерти U-LEAD пояснили, які плани та програми повинні мати громади у сфері забезпечення стійкості критичної інфраструктури та у сфері цивільного захисту, і як здійснюється контроль за їх дотриманням.
#війна
#енергетична безпека
#законодавство
Перейти
24.05.2024
Фахівці Держгеокадастру роз'яснили громадам Рівненщини державну політику в сфері земельних відносин
Програма U-LEAD продовжує практику співпраці з державними установами для надання громадам роз’яснень щодо законодавчих ініціатив та новацій. Цього разу Фахівці Держгеокадастру обговорювали з громадами Рівненщини управління земельними ресурсами.
#оренда землі
#законодавство
#омс
#земельна реформа
Перейти
23.05.2024
Протимінна діяльність ОМС: убезпечити, інформувати, сприяти гуманітарному розмінуванню
З початку повномасштабного вторгнення в Україні від мін та вибухових предметів постраждало майже 28,5 тисяч цивільних. Дії або бездіяльність ОМС можуть бути оскаржені до суду в порядку, встановленому законом. Які повноваження та обов’язки ОМС у сфері протимінної діяльності та як громадам убезпечити своїх дітей та дорослих, розповідаємо далі.
#війна
#омс
#законодавство
#поради
Перейти
23.05.2024
Як та навіщо ОМС укладати договори з волонтерами?
Волонтерська діяльність все ще є для громад одночасно новою та надважливою. Саме тому Програма U-LEAD продовжує організовувати для посадових осіб ОМС заходи, присвячені цій темі, та залучати до роз'яснень фахівців.
#волонтерство
#омс
#поради
#законодавство
Перейти
21.05.2024
Що для ОМС врегульовує закон «Про доступ до публічної інформації»
Публічна інформація та вільний доступ до неї є одним з основоположних принципів демократичного суспільства та європейських підходів до відносин влади з громадянами. Але не вся інформація в розпорядженні ОМС є відкритою. І публічна інформація не завжди означає відкрита. Про відмінності — у нашому матеріалі.
#публічна інформація
#законодавство
#поради
#омс
Перейти
17.05.2024
Вигодська громада розробила Муніципальний енергетичний план
Фахівці громади працювали протягом 6 місяців за експертного супроводу U-LEAD в рамках мережі з обміну досвідом «Розробка муніципального енергетичного плану».
#енергетична безпека
#законодавство
#навчальні програми
Перейти
16.05.2024
Як пройти перевірки в умовах воєнного часу
Ревізія, аудит та моніторинг закупівель: представники громад Запорізької області дізналися, як без проблем проходити перевірки контролюючих органів.
#омс
#законодавство
#поради
Перейти
10.05.2024
Громади створюють комісії з питань безпеки
Для забезпечення належного рівня цивільного захисту громади створюють спеціальні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Експерти U-LEAD надали роз’яснення щодо створення таких комісій, розглянули основні повноваження та проаналізували механізми фінансування.
#безпека в громаді
#поради
#омс
#законодавство
Перейти
30.04.2024
Як використати майно непрацюючих закладів освіти у селах?
Якщо майно непрацюючого закладу загальної середньої освіти не можна використати для потреб освіти, соціального захисту, культури, спорту або охорони здоров’я — громади мають можливість використовувати його для інших потреб. Такі дії передбачені законодавством, але за дотримання низки умов.
#війна
#освіта
#законодавство
#комунальне майно
Перейти
22.04.2024
Нова Програма підтримки: «Розробка Статуту територіальної громади»
Бажаєте унормувати відносини з громадськістю та посилити взаємодію з жителями? Маєте необхідність врегулювати інструменти локальної демократії на місцевому рівні? Прагнете відкрито, прозоро і дієво залучати жителів до прийняття рішень на місцевому рівні? Долучайтеся до Програми підтримки від «U-LEAD з Європою»!
#навчальні програми
#законодавство
#омс
#анонси
Перейти
17.04.2024
Підтримати і допомогти: повноваження ОМС в реалізації ветеранської політики
Сформувати комплексний підхід у підтримці ветеранів/ветеранок та їх сімей, вибудовувати якісну ветеранську політику, організувати системну роботу у наданні послуг ветеранам та їх родинам на належному рівні – ці завдання вимагають від ОМС значних людських, фінансових та організаційних ресурсів. Експерти U-LEAD розповіли, як ефективно впроваджувати цю політику в громаді.
#війна
#омс
#законодавство
#поради
Перейти
11.04.2024
Фастівська громада Київщини впроваджує «Єдине вікно ветерана»
Ветеран — не «клеймо» з купою питань, які ніхто не знає як вирішувати, а почесний статус, шанобливе ставлення та реальна підтримка. Еволюцію від першого до другого, цивілізованого підходу, зараз проходить чи не кожна громада в Україні. Фастівська громада здолала шлях від волонтерських ініціатив до комплексних змін у ветеранській політиці.
#війна
#омс
#законодавство
Перейти
31.03.2024
Правовий куточок. Березень 2024
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Дана версія актуальна станом на 31.03.2024 р.
#правовий куточок
#законодавство
Перейти
29.03.2024
Діти і війна: як громадам забезпечити належний догляд і опіку?
Експерти U-LEAD систематизували інформацію щодо повноважень органів місцевого самоврядування у сфері захисту прав дітей, а також розповіли про основні функції органу опіки та піклування під час воєнного стану.
#війна
#безпека
#законодавство
#внутрішньо переміщені особи
Перейти
28.03.2024
Громадам важливо розуміти правові підстави залучення волонтерів
Програма U-LEAD організувала для посадових осіб ОМС інформаційну сесію, присвячену особливостям залучення волонтерів, умовам та деталям укладення договорів про провадження волонтерської діяльності, механізмам компенсації витрат волонтерам, процедурі видачі волонтерських посвідчень та практичним поради щодо обліку волонтерів.
#волонтерство
#омс
#законодавство
Перейти
21.03.2024
Чому місцева влада повинна підтримувати сільський розвиток: законодавство та практики Євросоюзу
Сільські території складають понад 70% всієї площі нашої країни. Їхні добробут і розвиток мають бути для місцевої влади пріоритетною метою. На одному з заходів «Середи з U-LEAD» розповіли, які стандарти сільського розвитку діють у Європейському Союзі та який ефект від них може отримувати місцева влада та держава.
#поради
#законодавство
#омс
Перейти
20.03.2024
Добровільні формування цивільного захисту — ефективний інструмент безпеки
В умовах воєнного стану органи місцевого самоврядування шукають нові можливості для підвищення рівня безпеки. Громади можуть створювати ДФЦЗ, які допомагатимуть іншим службам. Як це зробити — розповідають експерти U-LEAD.
#волонтерство
#омс
#поради
#законодавство
#безпека
Перейти
14.03.2024
Про зміни у програмі медичних гарантій і як використати їх на користь пацієнтів та лікарень
Експерти U-LEAD розповіли учасникам інформаційної сесії про розширення програми медичних гарантій та зміни у фінансуванні послуг, перевірки Національною службою здоров’я медичних закладів та покращення сервісу для пацієнтівї.
#охорона здоров’я
#поради
#законодавство
Перейти
05.03.2024
Зміни у законодавстві про гуманітарну допомогу: кого стосується і як діяти?
Експерти U-LEAD проінформували представників місцевого самоврядування щодо важливих змін у законодавстві стосовно гуманітарної та благодійної допомоги, її ввезення, обліку та використання.
#законодавство
#поради
#війна
Перейти
29.02.2024
Правовий куточок. Лютий 2024
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Дана версія актуальна станом на 29.02.2024 р.
#правовий куточок
#законодавство
Перейти
01.03.2024
Припинення права власності на знищене комунальне майно: U-LEAD роз’яснює алгоритм дій
Багато українських громад зазнали руйнувань після початку повномасштабної агресії рф, тож питання припинення права власності на знищене комунальне майно є нагальним. Програма U-LEAD присвятила цій темі декілька заходів для фахівців ОМС, з роз’ясненнями алгоритмів дій у конкретних випадках.
#війна
#омс
#законодавство
#відбудова
Перейти
01.03.2024
Декларування у 2024 році для працівників ОМС: терміни, вимоги та роз’яснення
Кампанія декларування за 2023 звітний період триває до 31 березня 2024 року. Декларації про доходи повинні подати працівники ОМС, депутати місцевих рад та інші декларанти.
#законодавство
#омс
#поради
Перейти
29.02.2024
Фіксація руйнувань та пошкоджень майна: алгоритм дій для ОМС
Ворог продовжує ракетні атаки та обстріли територій громад, і завдає чимало руйнувань та пошкоджень інфраструктури й приватного майна. Для повноцінного відновлення необхідні не лише кошти, але й специфічний процес фіксації, в якому органи місцевого самоврядування відіграють ключову роль. Про алгоритм дій під час фіксації руйнувань та його особливості читайте в коментарі експерта U-LEAD.
#війна
#омс
#законодавство
Перейти
29.02.2024
Призначення керівника лікарні: від оголошення конкурсу до підписання контракту
Експерти U-LEAD пояснили представникам громад алгоритм проведення конкурсу на посаду керівника закладів охорони здоров’я і надали роз’яснення щодо сумісництва та проведення конкурсу у період дії воєнного стану.
#охорона здоров’я
#законодавство
#поради
Перейти
19.02.2024
Працівники ОМС мають декларувати майно, розташоване на тимчасово окупованих територіях
Нові роз’яснення НАЗК визначають, що суб’єкт декларування зобов’язаний вносити до декларації відомості про всі об’єкти нерухомості, що належать йому та членам його сім’ї, в тому числі якщо такі об’єкти розташовані на тимчасово окупованій території.
#законодавство
#поради
#омс
Перейти
31.01.2024
Правовий куточок. Січень 2024
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Дана версія актуальна станом на 31.01.2024 р.
#правовий куточок
#законодавство
Перейти
31.12.2023
Правовий куточок. Грудень 2023
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Дана версія актуальна станом на 31.12.2023 р.
#законодавство
#правовий куточок
Перейти
19.12.2023
Платні соціальні послуги: хто, за що і скільки має платити?
З 2020 року надання соціальних послуг передано на рівень громад. І зовсім не очевидно, звідки брати кошти на оплату цих послуг для окремих категорій отримувачів. У яких випадках соціальні послуги можуть бути платними і як розраховується диференційована плата за них — роз’яснюють експерти U-LEAD.
#законодавство
#поради
#аналітика
#соціальні послуги
Перейти
15.12.2023
Попри війну рішення про місцеві бюджети-2024 підлягають обов’язковому оприлюдненню!
Що необхідно обов’язково оприлюднити в частині бюджетних документів в період правового режиму воєнного стану? Коли та де має бути оприлюднено рішення про бюджет на 2024 рік? Що робити, якщо громада втратила доступ до своїх інтернет-ресурсів, які є альтернативні інформаційні майданчики для публікації такого рішення?
#фінанси
#поради
#законодавство
Перейти
29.11.2023
Нові вимоги до забезпечення укриттів в громадах: роз'яснюють експерти U-LEAD
1 листопада вступили в силу нові норми щодо укриттів. Як ці новації вплинуть на відбудову та капітальний ремонт захисних споруд? Які додаткові обмеження при їхньому оснащенні відтепер мають враховувати ОМС?
#законодавство
#війна
Перейти
28.11.2023
Громади можуть витрачати вільний залишок бюджету лише на певний перелік напрямів
Президент України підписав Закон «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України» № 3428-IX від 08.11.2023 р. Саме він визначає, куди громади можуть спрямовувати вільні залишки місцевого бюджету в умовах воєнного стану.
#законодавство
#місцеві бюджети
#поради
#новини
Перейти
27.11.2023
Антикорупційне законодавство: що змінилося для ОМС?
Про роз’яснення змін для ОМС з набранням чинності Закону України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану».
#законодавство
#боротьба з корупцією
Перейти
30.11.2023
Правовий куточок. Листопад 2023
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Дана версія актуальна станом на 30.11.2023 р.
#правовий куточок
#законодавство
Перейти
17.11.2023
Деколонізація топонімії: громади мають реалізувати її до січня 2024 року
Як саме органи місцевого самоврядування мають виконувати Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».
#дерусифікація
#новини
#законодавство
Перейти
31.10.2023
Правовий куточок. Жовтень 2023
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Дана версія актуальна станом на 31.10.2023 р.
#правовий куточок
#законодавство
Перейти
29.09.2023
Правовий куточок. Вересень 2023
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Дана версія актуальна станом на 30.09.2023 р.
#правовий куточок
#законодавство
Перейти
29.09.2023
Атестація педагогічних працівників: особливості процедури
Як саме проводити атестацію педагогічних працівників у 2023/2024 роках, як проводити чергову атестацію та позачергову за ініціативою працівника або ініціативою керівника? Відповідає експерт Програми U-LEAD.
#поради
#законодавство
#освіта
Перейти
27.09.2023
Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану
Радник U-LEAD прояснює повноваження роботодавців, права працівників, загальні положення, за якими працівник може припинити службу в органах місцевого самоврядування.
#трудові відносини і організація праці
#законодавство
#поради
#омс
Перейти
05.09.2023
Озера і ставки, гідротехнічні споруди, аквакультура: як громадам управляти "водними ресурсами"
Про управління, історію місцевих водних ресурсів та перебіг реформ у цій сфері дізналися учасники обговорення "Кава з експертами", яке відбулося на базі Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" в Одеській області.
#новини
#законодавство
Перейти
05.09.2023
Інфографіки: розробка планів відновлення
Експерти U-LEAD проаналізували законодавство та підготували для вас інфографіки, які зображають етапи й терміни планів відновлення, складові цих планів та хто їх розробляє.
#відбудова
#законодавство
Перейти
28.08.2023
Громади та експерти U-LEAD розібрали новації законодавства у сфері поводження з водними ресурсами
Під час заходу у форматі «Кава з експертами» громади Полтавщини, Харківщини та Черкащини обговорили з експертами Програми U-LEAD з просторового планування та управління природними ресурсами новації законодавства у сфері поводження з водними ресурсами та підходи до управління водними ресурсами.
#новини
#законодавство
Перейти
25.08.2023
Чи може громада фінансувати потреби військових за рахунок місцевих бюджетів? Роз’яснює U-LEAD
На заході для громад Черкащини обговорили гостру тему: вирішення фінансових питань в умовах воєнного стану. Учасники ознайомилися зі змінами законодавства у сферах фінансово-бюджетних відносин ОМС, опрацювали нагальні питання реалізації повноважень ОМС та обговорили повноваження щодо фінансування потреб військових за рахунок місцевих бюджетів.
#фінанси
#війна
#поради
#законодавство
Перейти
11.08.2023
Працівник ОМС став донором крові — як не порушити його права?
Експерти U-LEAD надали роз’яснення щодо донорських гарантій працівникам ОМС, які добровільно здають кров та її матеріали. Мова про додатковий день відпочинку, увільнення в день обстеження та донації. Що робити, якщо в день здачі крові працівник мусить бути присутнім на робочому місці?
#законодавство
#омс
#поради
#охорона здоров’я
Перейти
31.07.2023
Правовий куточок. Липень 2023
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Ця інформація постійно оновлюється. Дана версія актуальна станом на 31.07.2023 р.
#правовий куточок
#законодавство
Перейти
26.07.2023
Закон №3050 і встановлення індивідуальних податкових пільг: експертка роз’яснила зміни для ОМС/ВА
Нещодавно вступив у дію Закон №3050 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно». Як він вплине на ОМС та які нові повноваження з’явилися у громад?
#законодавство
#екологія
#поради
Перейти
14.07.2023
Про спрощену процедуру для місцевих податків та зборів на період дії воєнного стану
Про особливості регуляторної політики під час війни, можливість прийняття актів місцевих рад за спрощеною процедурою, а також підводні «камені» таких послаблень дізналися учасники інформаційної сесії, яку U-LEAD провела в партнерстві з Південним міжрегіональним відділом Державної регуляторної служби України.
#фінанси
#війна
#поради
#законодавство
Перейти
11.07.2023
Що треба знати про архівну справу і номенклатуру документів у 2023 році?
Про особливості архівної справи та діловодства в громаді дізналися учасники інформаційної сесії, яку провів U-LEAD у партнерстві з державним архівом Миколаївської області.
#поради
#законодавство
#омс
Перейти
11.07.2023
U-LEAD допомагає громадам розібратися з публічними закупівлями за бюджетні кошти
Про публічні закупівлі за бюджетні кошти, уповноважених осіб та роботу громад із експертами Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) — читайте в нашому матеріалі.
#місцеві бюджети
#поради
#законодавство
Перейти
30.06.2023
Правовий куточок. Червень 2023
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Ця інформація постійно оновлюється. Дана версія актуальна станом на 30.06.2023 р.
#правовий куточок
#законодавство
Перейти
04.07.2023
Набуває чинності закон «Про управління відходами»
Фахівці U-LEAD пропонують вам інфографіку, присвячену пов'язаним змінам, вимогам та обов'язкам до органів місцевого самоврядування.
#законодавство
#новини
Перейти
04.07.2023
Що робити, якщо працівник ОМС залишився на тимчасово окупованій території і змушений був отримати паспорт рф?
Експерти U-LEAD надали роз’яснення про кадрові питання щодо роботи місцевого самоврядування в умовах окупації.
#війна
#законодавство
#поради
Перейти
21.06.2023
U-LEAD спільно з податковою роз’яснює громадам Харківщини особливості сплати податків і зборів в умовах воєнного стану
Регіональний офіс «U-LEAD з Європою» та Головне управління ДПС у Харківській області під час спільної інформаційної сесії говорили про зміни до податкового законодавства в умовах воєнного стану та про здатність представників ОМС забезпечити надходження власних ресурсів місцевих бюджетів.
#війна
#законодавство
#фінанси
#місцеві бюджети
Перейти
21.06.2023
На які щорічні відпустки може розраховувати працівник ОМС у 2023 році?
Учасники інформаційної сесії від U-LEAD дізналися про правила надання щорічних відпусток в умовах воєнного стану, обмеження, відмови, компенсації та законодавче регулювання процесу. Дізнайтеся і ви!
#омс
#законодавство
#поради
Перейти
14.06.2023
Роль обласних департаментів охорони здоров’я на сучасному етапі медичної реформи
Про те, чим займаються обласні департаменти ОЗ, про їхні обов'язки, функції, минуле та майбутнє — в аналітичному матеріалі наших експертів.
#охорона здоров’я
#законодавство
#поради
#аналітика
Перейти
31.05.2023
Правовий куточок. Травень 2023
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Ця інформація постійно оновлюється. Дана версія актуальна станом на 31.05.2023 р.
#правовий куточок
#законодавство
Перейти
30.05.2023
Експертка: громади попри війну мають оприлюднювати передбачену законодавством публічну інформацію
Про баланс між прозорістю та безпекою, вимоги до ОМС щодо оприлюднення інформації під час воєнного стану та використання в цьому процесі "трискладового тесту", а також про те, як громаді визначити, чи обмежувати до неї доступ — у нашому матеріалі.
#поради
#законодавство
#війна
Перейти
19.05.2023
Практичні поради для роботодавців при користуванні е-сервісами Пенсійного Фонду України
«U-LEAD з Європою» організувала інформаційну сесію, на якій учасники розібралися з новаціями електронних сервісів ПФУ та особливостями сервісу «е-лікарняний», дізналися про типові помилки під час заповнення е-документів і прояснили тонкощі оплати лікарняних.
#поради
#законодавство
#новини
Перейти
30.04.2023
Правовий куточок. Квітень 2023
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Ця інформація постійно оновлюється. Дана версія актуальна станом на 30.04.2023 р.
#законодавство
#правовий куточок
Перейти
12.04.2023
Запровадження мінімального податкового зобов’язання збільшить надходження до бюджетів громад
Як новий закон №1914 впливає на Податковий кодекс, що змінюється для орендарів сільськогосподарських земель та як правильно сплачувати МПЗ — розповідає радник U-LEAD.
#новини
#законодавство
#поради
Перейти
06.04.2023
Особливості обліку благодійної допомоги для релокованих громад
Про брак законодавства та норми, яких необхідно дотримуватися під час прийому та розподілення гуманітарки розповідає Ігор Агібалов.
#законодавство
#поради
#міжнародна допомога
Перейти
27.03.2023
Новий закон дав громадам додаткові інструменти у сфері пожежної охорони
U-LEAD ознайомлює зі змінами у законодавсті та пояснює їхнє значення.
#новини
#законодавство
#добровільні пожежні бригади
Перейти
27.03.2023
Правовий куточок. Березень 2023
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Ця інформація постійно оновлюється. Дана версія актуальна станом на 27.03.2023 р.
#законодавство
#правовий куточок
#дайджест
Перейти
16.03.2023
Захистити працівників та запобігти штрафам
Таке завдання Держпраці поставила громадам на березень.
#законодавство
#поради
#бізнес
#підприємництво
Перейти
14.03.2023
Атестація посадовців ОМС під час воєнного стану
Експерти U-LEAD розповіли про особливості її проведення.
#війна
#поради
#законодавство
Перейти
09.03.2023
Як воєнний стан впливає на доступ до публічної інформації, пояснюють експерти U-LEAD
В дні повномасштабного вторгнення важливим викликом для ОМС стало питання захисту інформації, особових даних та протидія дезінформуванню жителів громад.
#війна
#публічна інформація
#законодавство
Перейти
28.02.2023
Правовий куточок. Лютий 2023
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Ця інформація постійно оновлюється. Дана версія актуальна станом на 28.02.2023 р.
#правовий куточок
#законодавство
#дайджест
Перейти
28.02.2023
Заборона чи дозвіл на виїзд за кордон: на кого у громадах розповсюджується новий Закон
Уряд запровадив нові правила перетину кордону, якими введено ряд обмежень, що торкнулися і місцевого самоврядування.
#законодавство
#новини
#війна
Перейти
27.02.2023
Про території, де можна не сплачувати деякі види податків - розмова з експертами на Харківщині
Регіональний офіс Програми спільно з Головним управлінням ДПС у Харківській області організував інформаційну сесію для понад 40 громад.
#законодавство
#фінанси
#новини
Перейти
16.02.2023
Експерти U-LEAD у партнерстві Державною податковою службою роз’яснюють громадам законодавчі новації
Програма «U-LEAD з Європою» разом з партнерами працює над тим, щоб підвищити податкову культуру населення та бізнесу.
#законодавство
#фінанси
#новини
Перейти
16.02.2023
Експерти U-LEAD пояснили громадам алгоритм виділення паїв під час воєнного стану
Порядок виділення земельних часток (паїв) став темою для обговорення під час заходу «Кава з експертами», організованого регіональним офісом «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області.
#оренда землі
#новини
#законодавство
Перейти
01.02.2023
Законодавча підтримка: громади можуть створювати місцеві та добровільні пожежні охорони
Про останні зміни у законодавстві, організацію та забезпечення місцевих пожежно-рятувальних підрозділів у нашому матеріалі.
#добровільні пожежні бригади
#новини
#законодавство
Перейти
26.01.2023
Значення закону "Про адміністративну процедуру" для громадян в цілому і для місцевого самоврядування зокрема: приклад Німеччини
Інтерв'ю з пані Мануелою Зьоллер-Вінклер, колишньою державною секретаркою, міжнародною експерткою проєкту «U-LEAD з Європою»
#законодавство
#реформа місцевого самоврядування
#німеччина
Перейти
31.01.2023
Правовий куточок. Січень 2023
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Ця інформація постійно оновлюється. Дана версія актуальна станом на 31.01.2023 р.
#законодавство
#правовий куточок
Перейти
31.12.2022
Правовий куточок. Грудень 2022
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Ця інформація постійно оновлюється. Дана версія актуальна станом на 31.12.2022.
#законодавство
#правовий куточок
#дайджест
Перейти
30.11.2022
Правовий куточок. Листопад 2022
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Ця інформація постійно оновлюється. Дана версія актуальна станом на 30.11.2022.
#правовий куточок
#законодавство
#дайджест
Перейти
31.10.2022
Правовий куточок. Жовтень 2022
Дайджест усіх новин законодавства в частинах, що можуть стосуватися місцевого самоврядування. Ця інформація постійно оновлюється. Дана версія актуальна станом на 31.10.2022.
#правовий куточок
#законодавство
#дайджест
Перейти
Показати
##навчальнийвізит ##освіта #4pager #COVID-19 #автономія #адміністративно-територіальний поділ #Азовське море #аналітика #аналітика #анонс #анонси #безпека #безпека #безпека в громаді #безпека руху #бізнес #бізнес #благоустрій #боротьба з корупцією #боротьба з корупцією #бренд #бухгалтерія #бухгалтерія #велоінфраструктура #відбудова #відбудова #війна #війна #внутрішньо переміщені особи #внутрішньо переміщені особи #водопостачання #волонтери #волонтерство #воркшопи #ВПО #Ґендер #гендерні аспекти #гендерні аспекти #грант #громада #громадський діалог #громадський діалог #громадський простір #дайджест #дані #Данія #державне замовлення #державні фінанси #дерусифікація #децентралізація #децентралізація #діти #Дія #добровільні пожежні бригади #документообіг #Донецька область #дослідження #дослідження #еко-туризм #екологія #екологія #економіка #екстрена допомога #екстрена допомога #енергетична безпека #енергетична безпека #енергоефективність #житловий фонд #жіноче лідерство #Закарпаття #законодавство #законодавство #заощадження #запитання - відповідь #Запорізька область #звіт #земельна реформа #зміни до Конституції #інвестиції #інвестиції #інвестиційний паспорт #інвестори #інтерв'ю #Іспанія #Італія #кадрова політика #каталог заходів #Керівний комітет #коментар #комунальне майно #комунальне майно #комунальні послуги #комунальні служби #комунікація #комунікація #корупційні ризики #корупція #кризові ситуації #кроки #кроки для спеціалістів #кроки для спеціалістів #Кроки для старост #культура #Лист для керівників #Магдебурзьке право #магдебурзьке право #міжмуніципальна співпраця #міжмуніципальна співпраця #міжнародна допомога #міжнародна співпраця #міжнародна співпраця #Міжнародне експертне обговорення #міжнародне співробітництво #Міністерство цифрової трансформації #місцевий бюджет #місцеві бюджети #місцеві бюджети #місцеві вибори #мобільність #мобільність #молодіжні ради #молодь #Мости довіри #навчальний візит #навчальні програми #навчальні програми #національні меншини #німеччина #новини #оголошення #омс #омс #онлайн-візит #опалення #опалення #опалювальний сезон #організаційна структура #оренда землі #освіта #освіта #охорона здоров'я #охорона здоров’я #партнерство #ПДФО #підприємництво #планування #побутові відходи #поводження з тваринами #податки #події #поради #правила дорожнього руху #правовий куточок #правові питання #презентація #продовольча безпека #проєктний менеджмент #просторове планування #просторове планування #професійна технічна освіта #публічна інформація #публічна політика #пункти незламності #реверсна дотація #результати #релігійні спільноти #Республіка Словенія #реформа місцевого самоврядування #реформа місцевого самоврядування #розвиток спроможності #секторальні реформи #СЕРЕДА #соціальні медіа #соціальні послуги #соціальні послуги #соціологічне дослідження #спеціаліст з безпеки #стала мобільність #старости #статистика #стратегія розвитку #транспорт #Трембіта #трудові відносини і організація праці #туризм #укриття #управління побутовими відходами #управління фінансами #фінанси #фінанси #фінансування #Франція #харчування #Херсонська область #цифрова трансформація #цифровізація #цифровізація #ЦНАП #ЦНАП #шелтер #школи #школи